512 450 230 | 501 277 685 | 791 815 550 swiadomiobywatele@o2.pl

Zarząd

Edyta Marszałek

Edyta Marszałek

Prezes

Kobieta wielu zainteresowań i talentów, od lat działająca na rzecz „małej ojczyzny” – najpierw przy szkole podstawowej, potem w lokalnym stowarzyszeniu.
Zawodowo: specjalista ds. sprzedaży w dziedzinie motoryzacji, tłumacz, grafik, charakteryzator, od niespełna dwudziestu lat pomaga prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą.
Prywatnie szczęśliwa żona i matka licealistki.
Jej hobby to muzyka, książki i góry. Nie znosi obłudy, niesprawiedliwości i kłamstwa. Uważa, że sama zmiana systemu niewiele zmieni, dlatego działa na rzecz podniesienia świadomości obywateli, w imię wolności, która niezmiennie niesie ze sobą odpowiedzialność za własny los.
Kieruje się mottem: Wędrówka wzwyż, warta jest niewygody.

Piotr Podsadecki

Piotr Podsadecki

Wiceprezes

Ci, którzy mnie znają, znają również moją historię.
Wiedzą, że urodziłem się w Wadowicach i w wieku 6 lat życie zmusiło moją rodzinę do wyjazdu do Francji.
Wiedzą również, jak wielkim jestem patriotą i jak mocno kocham swoją Ojczyznę.
Ale dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji mnie poznać przedstawię kilka faktów z mojego życia.
Wyjazd do Francji był dla mnie ciężkim przeżyciem. Musiałem zostawić wszystko, do czego byłem przywiązany i co kochałem.
Dlatego też kiedy tylko było to możliwe, każde moje wakacje i wolny czas spędzałem w Polsce.
Osiemnaście lat życia za granicą nie przeszkodziły mi w poznawaniu ludzi i zawieraniu w Polsce długoletnich przyjaźni.
W 2017 ukończyłem studia z tytułem magistra na uniwersytecie w Paryżu, kierunek- prawo, ekonomia, zarządzanie- specjalizacja handel i marketing międzynarodowy.
Dzięki takim studiom prace miałem już we Francji zagwarantowaną. Lecz pomimo tego czegoś mi było brak.
I tak naprawdę od mojego wyjazdu za granice to uczucie towarzyszyło mi od początku. Wiedziałem, że nie tam jest moje miejsce. Całe życie czułem się związany emocjonalnie z Polską, a nie z krajem w którym musiałem mieszkać. moje serce i dusza zawsze były w Polsce.
Końcem 2017 wróciłem do ojczyzny by tu żyć, pracować i płacić podatk. A także po to, aby całym sercem zaangażować się w rozwój naszego kraju.
Moje motywacje i intencje są czyste i niezłomnie.
Dziś działam na rzecz społeczności lokalnych, pomagam ludziom w potrzebie, przy tym zawsze broniąc dobre imię Polski za granicą.
Oprócz bycia jednym z członków założycieli i wiceprezesem stowarzyszenia „Cives Conscii”, jestem także członkiem stowarzyszenia „Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie” oraz członkiem rady „Lokalnej grupy działania Wadowiana”, która wspiera przedsiębiorców lokalnych i dba o rozwój kulturowy naszych gmin.
Moje zaangażowanie zostało wynagrodzone poprzez otrzymanie nominacji do tytułu człowieka roku w kategorii działalność społeczna i charytatywna.
To niecałe trzy lata, a ja nie zamierzam na tym poprzestać.
Bo motywuje mnie nieugięta miłość do naszej wspanialej Polski.
Marta Mrzygłód

Marta Mrzygłód

Wiceprezes

Dlaczego tu jestem?
Ponieważ zostałam wychowana w duchu wiary katolickiej, pomocy medycznej i bycia lokalnym społecznikiem.
Od zawsze Bóg, Honor i Ojczyzna w domu, w pracy, w życiu prywatnym.
Krakowianka zakochana w Krakowie.
Od lat związana jestem z ochroną zdrowia jako absolwentka fizjoterapii, zdrowia publicznego oraz z racji wieloletniego doświadczenia zawodowego w tym obszarze.
Stopniowego przebudzenia ekonomicznego, społecznego i politycznego doświadczyłam kilka lat temu, po przejściu z wieloletniej umowy o pracę (korporacja), na prowadzenie swojej własnej działalności gospodarczej.
Perspektywa dążenia do wolności tzw. wychodzenia z mentalności niewolnika do odkrywcy, motywuje mnie do działania.
Przeraża mnie obojętność, bierność i wszechobecny egoizm połączony z pychą.
Współtworzę i prowadzę Specjalistyczne Centrum Medyczne MOVEMED w mieście soli Bochni, gdzie edukujemy, motywujemy, diagnozujemy, leczymy i wspieramy.
Staramy się, aby Pacjent był w centrum, nie inaczej.
Jestem typem zadaniowca, ceniącego sobie prostotę w działaniu (automatyzację procesów) oraz pracę w interdyscyplinarnym zespole.
Różnorodność ludzi jest kolebką pomysłów, nauki kompromisów i nieustającej burzy mózgów. Dlatego zespół to podstawa do działania i budowania dojrzałej wspólnoty.
Zawierzona Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi („Niewolnik Maryi”), uczę się miłości do Ojczyzny m.in. od Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
Dlaczego tu jestem?
Ponieważ wierzę, że DOBRO zawsze zwycięża.
Bądźcie z nami Świadomymi Obywatelami.

Skip to content